پینگ چیست و چه تاثیری در بازی دارد؟ آموزش جامع کاهش پینگ با VPS

پینگ چیست و چه تاثیری در بازی دارد؟ آموزش جامع کاهش پینگ با VPS

پینگ چیست؟ اگر با دنیای گیم و بازی‌های آنلاین آشنا باشید؛ مطمئنا اصطلاح پینگ به گوشتان خورده است. پینگ نشان دهنده مدت زمانی است که دستور شما به عنوان یک گیمر به سرور بازی رسیده و سپس پاسخ آن به شما برمی‌گردد. پینگ می‌تواند به دلایل مختلفی کاهش پیدا کند و کاهش آن کیفیت و تجربه شما از بازی آنلاین را کاهش می‌دهد و منجر به باخت شما در بازی‌های مختلف می‌شود. با استفاده از راه‌هایی مانند استفاده از اینترنت شبکه، تغییر در تنظیمات روتر، تغییر آی پی با VPS و خریداری سرویس کاهش پینگ می‌توان مشکلات مربوط به پینگ را حل کرد.

پینگ چیست؟

پینگ چیست در واقع پینگ که از عبارت Packet InterNet Groper گرفته شده است فاصله و مدت زمانی است که اتصال بین دو دستگاه در شبکه به طول می‌انجامد. اگر شما در دنیای گیم فعال باشید؛ حتما با این کلمه آشنایی دارید. پینگ در بازی در واقع به مدت زمانی که طول می‌کشد سیگنال پینگ از کامپیوتر گیمر به سرور بازی منتقل شود و سپس به عنوان پینگ به کامپیوتر گیمر برگردد گفته می‌شود. پینگ فقط در بازی‌های آنلاین وجود ندارد و هر سیستم عامل (OS) با قابلیت شبکه، از جمله اکثر نرم افزارهای مدیریت شبکه می‌توانند از پینگ استفاده کند.

پینگ یا تاخیر مدت زمانی است که طول می‌کشد تا درخواست کاربر به سرور مورد نظر او رفته و سپس پاسخی از سرور دریافت شود. پینگ فقط نشان دهنده تاخیر نیست؛ بلکه می‌توان با بررسی آن وجود پکت لاس را مشخص کرد. پکت لاس چیست؟ در واقع پکت لاس وضعیتی است که در آن تعدادی از بسته‌های حاوی داده و اطلاعات به مقصد خود نمی‌رسند و می‌تواند به دلایلی مانند حملات امنیتی، عدم بروز رسانی سخت افزار و نرم افزار و … رخ دهد. پینگ میزان از بین رفتن پکت یا بسته‌ها را می‌تواند مشخص کند.

تاثیر پینگ در بازی

تاثیر پینگ در بازی

پینگ در بازی چیست؟ پینگ یک اصطلاح مهم در دنیای گییمینگ است و تاثیر زیادی بر روی کیفیت بازی دارد؛ زیرا در بازی‌های آنلاین در هر لحظه نیاز است اطلاعات و داده‌ها از گیمر به سرور بازی منتقل شود. همن‌طور که اشاره شد پینگ در واقع مدت زمانی است که سیگنال ارسالی توسط گیمر به سرور رسیده و سپس پاسخ آن دریافت می‌شود. پینگ بر حسب میلی ثانیه (ms) محاسبه می‌شود. پینگ مناسب و عالی بین 5 تا 20 میلی ثانیه است.

اگر پینگ در بازی آنلاین بالا باشد منجر به اختلال در روند بازی می‌شود و باید کاهش پیدا کند؛ مثلا اگر شما در حال بازی کردن یک بازی جنگی مانند پابجی باشید و بخواهید برای کشتن دشمن شلیک کنید نیاز است که پینگ پایینی داشته باشید؛ تا پاسخ درخواست شما در زمان مناسب برسد و بتوانید در بازی موفق شوید. پینگ بازی‌های آنلاین در کشور ایران به دلیل شرایط اینترنت بسیار بالا است و یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که گیمرها از آن شکایت می‌کنند.

پینگ مورد نیاز برای بازی

با توجه به اینکه پینگ نشان دهنده زمان است؛ هر چه پایین‌تر باشد بهتر است و اگر پس از اندازه گیری پینگ بالا باشد به دلیل وجود اختلال در اینترنت، اختلال در سرور بازی و یا فاصله زیاد سرور بازی از شما است. زمان پینگ در بازه 100 میلی ثانیه و کمتر می‌تواند درخواست مناسبی به شما بدهد؛ البته که هر مقداری که کاهش پیدا کند بهتر است. اگر پینگ به 150 میلی ثانیه یا بیشتر برسد؛ باعث ایجاد اختلال در اجرای بازی می‌شود و شما نمی‌توانید بازی خود را ادامه دهید. پینگ تایم 5 تا 20 میلی ثانیه بهترین و پایین‌تر پینگ است که معمولا برای افرادی که نزدیک به سرور بازی زندگی می‌کنند ایجاد می‌شود.

پینگ چیست و روش کاهش پینگ

پینگ چیست و 5 روش کاهش پینگ

بدیهی است که بهترین راه برای کاهش پینگ انتخاب سروری است که از نظر جغرافیایی به شما نزدیک است؛ با استفاده از VPS می‌توانید سرور مناسب و نزدیک به سرور اصلی بازی تهیه کنید تا پینگ شما کاهش پیدا کند. VPS با ثابت کردن آی پی شما بترین کمک را در این زمینه می‌کند. آی پی ثابت اینستاگرام نیز از بروز اختلال در این برنامه جلوگیری می‌کند. کارهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای بهبود تجربه خود انجام دهید.

  1. استفاده از اینترنت شبکه: پس از اندازه گیری پینگ در صورتی که پینگ بالایی داشتید می‌توانید به جای اینترنت بی سیم؛ با استفاده از سیم LAN به اینترنت وصل شوید تا سرعت و کیفیت اینترنت باعث کاهش پینگ شود.
  2. برنامه‌های دیگر را ببندید:  هنگام بازی، حتما از برنامه‌های که ممکن است بر شبکه اینترنتی شما تأثیر بگذارند خارج شوید. این شامل نرم افزارهایی مانند Steam، Origin و Epic Games، Chrome که از پهنای باند استفاده کرده و باعث کاهش پینگ می‌شوند را ببندید.
  3. روتر خود را ارتقا دهید: اگر همه چیز با شکست مواجه شد، می‌توانید با ایجاد تغییر در تنظیمات باعث بهبود پینگ شوید.
  4. تغییر آی پی: پینگ می‌تواند به دلیل فاصله شما از سرور بازی ایجاد شود؛ از آن‌جایی که بیشتر سرورهای اصلی بازی‌های محبوب و معروف آنلاین از کشور ایران فاصله زیادی دارند؛ معمولا افزایش پینگ در این کشور اتفاق می‌افتد. با خریداری وی پی اس و داشتن آی پی ثابت می‌تواند تا حد زیادی مشکل پینگ بازی‌های مختلف را حل کنید. سرویس کاهش پینگ پابجی می‌تواند به پابجی پلیر‌ها در کاهش پینگ این بازی کمک کند.
  5. خریداری سرویس کاهش پینگ: یکی از راه‌های جامع و کاملا که مشکل پینگ شما را صد در صد حل می‌کند؛ سرویس کاهش پینگ است؛ که برای بازی‌های مختلف وجود دارد. سرویس کاهش پینگ فورتنایت و سرویس کاهش پینگ وارزون را می‌توانید از سایت نایس نت خریداری کنید.

جمع‌بندی

پینگ اینترنت در صورتی که افزایش پیدا کند باعث ایجاد اختلال در بازی، فیلم دیدن یا گوش دادن به موزیک می‌شود. برای اینکه بتوانید در زمان مواجهه با پینگ به سرعت مشکل خود را حل کنید آشنایی با این اصطلاح و راه‌های کاهش آن که شامل استفاده از اینترنت شبکه، تغییر در تنظیمات روتر، بستن برنامه‌های کاهش دهنده پهنای باند تغییر آی پی با VPS و خریداری سرویس کاهش پینگ می‌شود ضروری است.

سئوالات متداول

1_ پینگ چیست؟

پینگ چیست در واقع پینگ که از عبارت Packet InterNet Groper گرفته شده است فاصله و مدت زمانی است که اتصال بین دو دستگاه در شبکه به طول می‌انجامد. پینگ یا تاخیر مدت زمانی است که طول می‌کشد تا درخواست کاربر به سرور مورد نظر او رفته و سپس پاسخی از سرور دریافت شود.

2_ تاثیر پینگ در بازی چگونه است؟

اگر پینگ در بازی آنلاین بالا باشد منجر به اختلال در روند بازی می‌شود و باید کاهش پیدا کند؛ مثلا اگر شما در حال بازی کردن یک بازی جنگی مانند پابجی باشید و بخواهید برای کشتن دشمن شلیک کنید نیاز است که پینگ پایینی داشته باشید؛ تا پاسخ درخواست شما در زمان مناسب برسد و بتوانید در بازی موفق شوید.

3_ پینگ مناسب در بازی چقدر است؟

زمان پینگ در بازه 100 میلی ثانیه و کمتر می‌تواند درخواست مناسبی به شما بدهد؛ البته که هر مقداری که کاهش پیدا کند بهتر است.