FPS چیست و چه تاثیری در بازی‌های آنلاین دارد؟

FPS چیست و چه تاثیری در بازی‌های آنلاین دارد؟

FPS چیست؟ اگر یک استریمر یا یک گیمر حرفه‌ای هستید بی‌شک با FPS آشنایی دارید. تعداد تصاویری که به طور متوالی در هر ثانیه نمایش داده می‌شوند و تاثیر مستقیم بر روی کیفیت اجرای بازی یا ویدیو دارند را FPS می‌گویند. FPS بالا به شما در داشتن یک تجربه واقعی و بهتر کمک شایانی می‌کند و درصورتی که FPS پایینی داشته باشید به ویژه در بازی‌های رقابتی می‌تواند باعث باخت شما شود. روش‌های متفاوتی برای افزایش FPS وجود دارد که با اجرای این روش‌ها بی‌شک تجربه خود از بازی‌های ویدیویی را افزایش می‌دهید.

FPS چیست؟

FPS چیست فریم در ثانیه یا Frames per second (FPS) واحدی است که عملکرد دستگاه نمایشگر را در فیلم برداری و پخش و بازی‌های ویدیویی اندازه گیری می‌کند. تعداد تصاویری که به طور متوالی در هر ثانیه نمایش داده می‌شوند؛ FPS نامیده می‌شوند و معیار است که در ضبط و پخش ویدیو هنگام بحث در مورد کیفیت فیلم استفاده می‌شود. مغز انسان فقط می تواند حدود 10 تا 12 فریم در ثانیه را پردازش کند. هرچه FPS بیشتر باشد، حرکت ویدیو روان‌تر و بازی بهتر اجرا می‌شود. FPS چیست این اطلاح در بازی‌های ویدیویی استفاده می‌شود، اما در صنایع دیگر مانند فیلم و انیمیشن نیز آن را خواهید شنید.

در مورد فریم در ثانیه توضیحات متفاوتی وجود دارد، اما ایده اصلی این است که هر چه یک فیلم یا یک بازی در ثانیه تصاویر بیشتری نشان دهد، نرخ فریم بالاتر و کیفیت و وضوع ویدیو بالاتر خواهد بود. اگر بازی‌ای که بازی می‌کنید نرخ فریم پایینی دارد، به این معنی است که فریم‌های کمتری نسبت به آنچه باید در هر ثانیه نشان می‌دهد، که باعث می‌شود بازی شما با اختلال روبه‌رو شود. اگر یک کامپیوتر خوب با کارت گرافیک و پردازنده خوب داشته باشید، معمولا با مشکل نرخ فریم روبرو نخواهید شد. FPS معمولا برابر با 30 فریم بر ثانیه است؛ اما برای داشتن یک تصویر عالی FPS برابر با 60 می‌تواند کمک کننده باشد.

تاثیر FPS در بازی چیست

تاثیر FPS در بازی

FPS در بازی اصطلاحی که برای توصیف روان بودن بازی و اجرا شدن استاندارد آن استفاده می‌شود. در بازی، قانون کلی این است که هرچه فریم در ثانیه بیشتر باشد، تجربه بهتری برای کاربر ایجاد می‌شود. FPS در بازی‌ها به ویژه انواع رقابتی آن بسیار مهم است؛ زیرا اگر فریم در ثانیه کم باشد باعث باخت شما در برابر حریفان دیگر به‌ویژه حریفانی که FPS بالایی دارند. بازی پابجی یکی از این بازی‌ها است؛ علاوه بر FPS، پینگ نیز می‌تواند باعث باخت شما شود برای جلوگیری از آن می‌توانید سرویس کاهش پینگ پابجی را خریداری کنید.

«قاب‌ها» تصاویر ثابتی در یک نمایشگر هستند که وقتی به‌سرعت پخش می‌شوند، یک فیلم، ویدیو یا بازی ویدیویی ایجاد می‌کنند. حتی اگر شما یک گیمر حرفه‌ای نباشید، FPS در تماشای ویدیوهای یوتوب اهمیت بالایی دارد. تماشای ویدیوها با سرعت 60 فریم در ثانیه می‌تواند تصاویر را تا حدی بهبود بخشد. برای افزایش FPS در بازی استفاده از کارت‌های گرافیک قدرتمند می‌تواند تاثیر گذار باشد و باعث افزایش فوق العاده این شاخص می‌شود. اما معمولا کارت‌های گرافیک می‌توانند هزینه بالایی داشته باشند؛ پس بهترین راه بهینه‌سازی کارت گرافیک فعلی خود برای FPS بیشتر است.

راه‌های افزایش FPS در بازی

راه‌های طلایی افزایش FPS در بازی

برای افزایش FPS در بازی راه‌های متفاوتی وجود دارد؛ که با توجه به شرایطی که سیستم و نوع بازی شما دارد بهترین روش باید انتخاب شود. در ادامه با 4 راه برتر افزایش FPS در بازی آشنا می‌شویم. سرویس کاهش پینگ وارکرفت و سرویس کاهش پینگ فورتنایت یکی دیگر از راه‌هایی است که با افزایش کیفیت بازی شما کمک می‌کند.

  1. فعال کردن حالت Game Mode در در ویندوز 10: ویندوز 10 حات خاصی دارد که با فعال کردن آن می‌توانید با محدود کردن پردازش‌های دیگر که به صورت خودکار اتفاق می‌افتند را کاهش دهید و باعث اجرای بهتر بازی شوید. با سرچ تنظیمات حالت بازی می‌توانید این تنظیمات را اعمال کنید.
  2. از آپدیت بودن درایورهای سیستم خود مطمئن شوید: اطمینان از به روز بودن سیستم کامپیوتر و درایورهای دستگاه به بهینه سازی رایانه شما برای بازی کمک می‌کند. از پنجره Windows Update برای اطمینان از نصب آخرین به روز رسانی‌ها استفاده کنید. پس از به روز رسانی  ویندوز از به روز رسانی کارت گرافیک نیز اطمینان حاصل کنید.
  3. تنظیمات بازی خود را بهینه کنید: هر بازی متفاوت است، اما اگر نرخ فریم شما خیلی پایین است، می توانید صفحه تنظیمات بازی خود را بررسی کنید و کیفیت تصویر را کاهش دهید. بازی‌های ویدیویی که امروزه وجود دارد واقعی‌ترین گرافیک و تصویر را به شما ارائه می‌دهند؛ با کاهش کیفیت تصویر می‌توانید از FPS بهتری برخوردار باشید.
  4. بستن نرم افزارهای غیرضروری: بستن نرم افزارهایی که از پردازنده کارت گرافیک و رم سیستم استفاده می‌کنند؛ می‌توانند سرعت اجرای بازی را کاهش دهند. با بستن این برنامه‌ها می‌توانید نرخ فریم بر ثانیه را افزایش دهید.

جمع‌بندی

با FPS چیست آشنا شدیم و تاثیر آن در بازی‌های ویدیو را بررسی کردیم. اگر می‌خواهید با تمام شاخص‌هایی که مانند کاهش FPS باعث کاهش کیفیت و کارایی شما در بازی‌های ویدیویی می‌شود آشنا شوید؛ می‌توانید به نایس نت مراجعه کنید و اطلاعات مفیدی در این زمینه دریافت کنید. نایس نت در ارائه انواع سرویس‌های کاهش پینگ و ارائه آی پی ثابت با استفاده از VPS فعالیت دارد. آی پی ثابت بایننس و آی پی ثابت کوینکس برای تریدرهای ارز خارجی بسیار ضروری و مورد نیاز است که در این سایت ارائه می‌شوند.

سئوالات متداول FPS چیست

1_ FPS چیست؟

تعداد تصاویری که به طور متوالی در هر ثانیه نمایش داده می‌شوند؛ FPS نامیده می‌شوند و معیار است که در ضبط و پخش ویدیو هنگام بحث در مورد کیفیت فیلم استفاده می‌شود.

2_ FPS متوسط برای داشتن یک تصویر عالی چیست؟

FPS معمولا برابر با 30 فریم بر ثانیه است؛ اما برای داشتن یک تصویر عالی FPS برابر با 60 می‌تواند کمک کننده باشد.

3_ ساده‌ترین راه‌های افزایش FPS در بازی چیست؟

  1. تنظیمات بازی خود را بهینه کنید: هر بازی متفاوت است، اما اگر نرخ فریم شما خیلی پایین است، می توانید صفحه تنظیمات بازی خود را بررسی کنید و کیفیت تصویر را کاهش دهید. بازی‌های ویدیویی که امروزه وجود دارد واقعی‌ترین گرافیک و تصویر را به شما ارائه می‌دهند؛ با کاهش کیفیت تصویر می‌توانید از FPS بهتری برخوردار باشید.
  2. بستن نرم افزارهای غیرضروری: بستن نرم افزارهایی که از پردازنده کارت گرافیک و رم سیستم استفاده می‌کنند؛ می‌توانند سرعت اجرای بازی را کاهش دهند. با بستن این برنامه‌ها می‌توانید نرخ فریم بر ثانیه را افزایش دهید.